Dlaczego warto rozważyć ogrzewanie domu pompą ciepła?

Jak działa pompa ciepła?

Długa żywotność pompy ciepła – przy odpowiedniej instalacji nawet do 20-25 lat, a realny czas zwrotu inwestycji wynosi do 6 lat, w stosunku do kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego (grzejniki elektryczne).

Niższe koszty budowy domu – wybierając pompę ciepła nie potrzebujemy budować komina, gromadzić, sezonować opału. Odpadają koszty logistyczne związane z jego zakupem.

Komfort i wygoda, nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrych parametrach w niskiej cenie – przy niektórych źródłach ciepła to kluczowa kwestia wpływająca na koszt ogrzewania i twałości pieca.

Ekonomika,  pompa ciepła jest relatywnie tania w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi – sprowadza się ona jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Ekologia, pompa ciepła jest przyjazna dla środowiska naturalnego.

Czy wiesz?
Pompa ciepła oprócz ogrzewania może również chłodzić pomieszczenia w lecie podnosząc komfort w budynku.

Jak działa pompa ciepła?
Uwaga, instalujemy także pompy ciepła powietrze-woda Aquarea firmy Panasonic!
Szczyt komfortu, wydajności i niskich kosztów energii. Zapytaj o innowacyjny, niskoenergetyczny system Pompy ciepła Aquarea to rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze, tańsze oraz bardziej ekologiczne od kotłów gazowych, olejowych czy innych systemów elektrycznych.

Nasze instalacje: Pompy Ciepła